Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Vinný Sklípek "Na horním frejdě"

Úvod

  Vinný sklep 

                „Na horním frejde“

 


Zveme Vás do vinného sklepa na Jižní Moravě ve Velkopavlovické oblasti. Sklep se nachází v malebné vinařské vesničce Bořetice – Kraví hora. V této vesničce je 260 sklepů. V roce 2000 byla tato oblast uznaná jako recesistická „SVOBODNÁ SPOLKOVÁ REPUBLIKA KRAVÍ HORA“

Republika se rozprostírá na levém břehu říčky Trkmanky a vznikla v roce 2000. Území republiky tvoří tři celky – Hliníky, Kraví hora a Zahraničí (proto spolková republika). SSRKH je svrchovaný, jednoduchý demokratický stát, založený na úctě k právu a svobodám člověka. Občané republiky jsou pěstitelé révy vinné, výrobci vína a příznivci lehké konzumace tohoto lahodného moku. Státními symboly republiky je státní vlajka, znak republiky, hymna republiky a vlajka prezidenta republiky. Veškerá moc v republice patří vinařům. Měnou republiky je jeden Kravihorec, který má v přepočtu hodnotu jedné libry. Úřední řečí republiky je bořečtina. Zákonodárná moc v republice náleží vládě. V čele republiky stojí prezident a vláda, kterou tvoří předseda a osm ministrů. Vládní kabinet tvoří členové Kravihorské ochutnávací komise KOI a členové kontrolního úřadu.

Náš sklep je budovaný od roku 1992 a postupně zdokonalován přes vybudování nových WC, stavbou posezení pod pergolou pro 20 osob až po rok 2008 kdy byl ve sklepě instalován krb pro vytápění v zimním období.


V blízkém okolí se nachází Pálavské vrchy, zámek Lednice, zámek Valtice, 3km od Bořetic je rekreační oblast u obce Němčičky, kde je v letním období možnost koupání na koupališti s čističkou, v zimním období lyžařský vlek (500m) s restaurací a ubytováním a Hotel "Kraví Hora"(100m)


Bližší informace: Petrásek Stanislav
69108 Bořetice 443
mobil: pro zajišťování zájezdů   724 927 309                                                                                                                                                                                               pro prodej vína                 
607 753 432
email: nahornimfrejde@seznam.cz

Na shledanou a těšíme se na návštěvu.

TOPlist
 Návštěvnost:   |  Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek